Biz Kimiz ?

Kizilderili.Net sitesi, 2005 yılında yeşiltüy tarafından Türkiye’ye kızılderili kültürünü doğru ve sağlam kaynaklara dayanarak gerçek bir şekilde tanıtmak, vakti zamanında pazar günü sabahları TRT 1’de yayınlanan western filmleri yüzünden kızılderililere olan yanlış bakış açısını düzeltmek ve kızılderili kültürüne ilgi duyan, benimsemiş kişileri tek bir çatı altında toplamak amacı ile kurulmuştur.

Kizilderili.Net sitemiz, kızılderili kültürünü benimseyen kişilerin üye olup ilgi göstermesi ile Kızılderili Net Kabilesi olarak anılmaya başlanmıştır. İstanbul’da 2, Ankara’da 1 defa olmak üzere toplamda 3 kere tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlenmiş. Antalya Olimpos’ta da 1 defa tanışma kaynaşma etkinliği düzenlenmiştir.

Kızılderili Net Kabilesi, TRT tarafından haftanın sitesi seçilmiş olup, Posta Gazetesi, Milliyet Gazetesi ve İzmir’in yerel gazetesi Haber Express Gazetesi’ne konu olmuştur.

Kızılderili Net Kabilesi, yeşiltüy’ün işlerinden dolayı uzun bir süre aktif olamamış lakin 2018 yılında yeniden yapılanma sürecine girmiştir.

Misyonumuz :

Kızılderili kültürüne ilgi duyan herkesi Kızılderili Net Kabile çatısı altında toplayarak kızılderili kültürünü Türkiye’ye tüm gerçekleri ile yaymak. Ayrıca çevresel etkinliklerle toplumda doğa bilinci uyandırmak ve farkındalık yaratmak.

Bu uğurda benimle beraber yürüyen tüm kızıl yürekli dostlara selam olsun.

yeşiltüy