Geronimo : Bir Amerikan Efsanesi

Geronimo : Bir Amerikan Efsanesi
Kızılderili Filmleri 7 Kasım 2016 1590 defa okundu 1 yorum

Geronimo Filminin Künyesi :

IMDB Puanı : 8.1
Vizyon Tarihi : 9 Aralık 1993
Yapımı : 1993 – ABD
Tür : Aksiyon , Dram , Tarih , Western
Süre : 115 Dak.
Yönetmen : Walter Hill
Oyuncular : Wes Studi, Gene Hackman, Matt Damon , Robert Duvall, Jason Patric , Stephen McHattie
Senaryo : John Milius , Larry Gross
Yapımcı : Walter Hill , Neil Canton

Geronimo Film Fragmanı :

Geronimo Filminin Konusu :

General George Crook tarafından ihanete uğradıktan sonra Geronimo küçük bir savaşçı grubuna kaçmaları için önderlik eder. İlkel ve prensipli bir yüzbaşı ile akademili züppe bir subay tarafından takip edilen Geronimo, küçük ordusuyla birçok tuzaktan kurtulduğu gibi  dahiyane stratejileri sayesinde hayatta kalmayı başararak bir efsane olarak dilden dile dolaşmaya başlar. Son Apaçi önderi Geronimo’nun hikayesi insan oğlunun özgürlük sevdasının da hikayesidir.

Geronimo Filmini İzle

kizilderili-filmi-izle

kizilderili-filmi-izle

Yorumlar

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    yesiltuy 7 Kasım 2016 - 22:38

    Filmin isminin Geronimo : Bir Amerikan Efsanesi olması bana göre yanlış. Doğrusu Geronimo : Bir Kızılderili Efsanesi olmalıydı. Maalesef Hollywood filmlerinde Amerika’yı ön plana çıkartıcı durumları çok sık görmekteyiz. Ayrıca filmin künyesinde sinemalar.com gibi sitelerde vs Geronimo’yu canlandıran Wes Studi’nin yazmaması da oldukça trajikomik bir durum. Kızılderili Net Kabilesi olarak Wes Studi’nin hakkını vererek kendisinin ismini Gene Hackman ve Matt Demon gibi aktörlerin önünde 1.sırada hak ettiği yerde yer verdik.

    Filme gelirsek Wes Studi’nin aktörlüğü zaten tartışılmaz. Geronimo’yu sanırım ondan başkası bu kadar güzel canlandıramazdı. Filmde zaman zaman apacheler hakkında bilgiler verilmesi çok iyi ve Geronimo’nun hayatı gayet güzel işlenmeye çalışılmış. İzleyebileceğiniz ve izlemeniz gereken en güzel kızılderili filmlerinden bir tanesidir. Keyifli seyirler.

Yorum Yapmak İster misiniz?