Kızılderili ve Şarkılar

Kızılderili ve Şarkılar
Kızılderili Hikayeleri 27 Şubat 2015 1489 defa okundu 5 yorum

Beyaz Adam, Navajo Kızılderilisine sorar,

– Neden sizin insanlarınızın şarkıları hep yağmur üzerine ?

Navajo Kızılderilisi yanıt verir :

– Bizim buralarda çok az yağmur yağar ondan. Bu yüzden yağmura özlem duyarız ve şarkılarımızla yağmuru çağırırız. der ve ekler..

– Peki sizin şarkılarınız neden hep aşk üzerine ?

Yorumlar

5 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  Isminizmukadder akay 25 Ekim 2016 - 05:29

  merhaba Yesiltuy,Boyle bir site acmakla 22nd it I etmissin.kutlarim.cocuklugumdan Geri kendimi hep kizildereli hissettim.Farkli zamanlarda kizilderelilerden bana hep tuyler hediye edildi.Tum arkadaslarim Beni kizildereli olarak cagirirlar.hafta kucukken bana kircicegi adini takmislardi.Daha buna benzer olaylar..hikayelerim cokvar.

   yesiltuy 25 Ekim 2016 - 12:34

   Merhaba.. Yorumunuzda kizildereli yazmışsınız bir çok kişi nedense bu yazım yanlışını yapıyorlar doğrusu kizilderili olcak. Seni de aramızda görmekten memnun oluruz kırçiçeği..

  Kircicegi 2 Kasım 2016 - 04:04

  Merhaba Yesiltuy,Duzeltme :Hayir.kizildereliyim demedim.Oyle hissediyorum dedim..Su anda Utah’da yasiyorum.Kizildereli rezervasyonlarina çok gittim.Onlarin geleneksel festivallerinde bulundum.Yakinda onlara gonullu calisicam.Burada tekrar bir yapilanma basladi.Ozellikle bir..kesim beyaz grup..onlari cok..destekliyorlar.Bu konuda orgutlenme buyuyor.

   yesiltuy 2 Kasım 2016 - 09:01

   Ben sadece yazım yanlışınız için söylemiştim. Kızıl ‘dereli’ değil kızıl ‘derili’ olacak diye. Vermiş olduğunuz haberler güzel. Teşekkür ederiz.

  IsminizKircicegi 7 Kasım 2016 - 06:25

  Duzeltme icin tesekkur ederim Yesiltuy.Heryil Antalya’da “Geleneksel Kizil Derili tatili veya festival””olusumu icin gonul Koymak isterim!

Yorum Yapmak İster misiniz?