Kabileye Yeni Katıldım

Kabileye Yeni Katıldım
Tanışma Çadırı 24 Ekim 2016 37000 defa okundu 12 yorum

Merhaba ! Yani Kızılderili deyimi ile O’siyo Kızıl Yürekli Dostlar ;

Kabilemize kayıt olan kişiler bu bölümde kendileri hakkında yorum kısmında kısaca bilgi verebilirler.

Örneğin ;

Merhaba ben Orkun 24 yaşında İstanbul’da yaşıyorum ve Hukuk okuyorum. Bu kabileye kızılderili kültürünü araştırmak için katıldım.

Kendinizden kısaca bahsedebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi söylemek mecburiyetinde değilsiniz lakin kabile sitemize niçin kayıt olduğunuzu önemsiyoruz.

Kızılderili Net Kabilesi Topluluğu büyüdükçe İzmir İstanbul Ankara gibi şehirlerde tanışma ve kaynaşma için Kabile Yemekleri düzenlenecektir. Ayrıca geleneksel olarak her haziran ve eylül aylarının ilk haftalarında Olimpos‘ta hep beraber 1 haftalık tanışma – kaynaşma tatilleri yapılacaktır. Bu tatillerimizde, doğa yürüyüşü, ateş başı hikayeleri, çevre temizliği, denize girme, eğlenme vb. etkinlikler düzenlenecektir. Şayet bu bölümde kendinizi ne kadar iyi tanıtırsanız kabile büyüklerimiz başta olmak üzere diğer kabile üyelerimizle kaynaşmanız o kadar kolay olacaktır.

Türkiye’de Kızılderili kültürünü merak eden ve araştıran kişileri tek bir çatı altında toplayarak güzel bir oluşum oluşturma çabamızı desteklediğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Kızılderili deyimi ile Wah-doe !

Saygılarımla,

Yorumlar

12 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  totem 25 Ekim 2016 - 09:37

  Selam bende birkaç gün önce üye oldum fakat bir yorum not yada herhangi bir şey yazacak yer bulamadım

  anubis 13 Kasım 2016 - 19:56

  Merhaba ben Tugay 22 yaşında Adıyaman’da yaşıyorum ve Beden Eğitimi öğretmenliği okuyorum. Bu kabileye kızılderili kültürünü sevdiğim ve yeni bilgiler bulmak için katıldım.

  seyit ataş 2 Aralık 2016 - 08:44

  selam ben bir kızılderili hayranıyım yaşam tarzları hakkında kabileler hakkında bilgi almak siyular apaçhiler dokatolar lokatolar şayenler hakkında burda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Mustafa yıldız 19 Ocak 2017 - 10:33

  Mrb ben mustafa 22 yaşındayim eren unv insaat muh. Okuyorum memleketim urfa mohican kabilesine arastirmak icin uyu oldum

  filiz kılıç 5 Şubat 2017 - 19:13

  merhaba ,36yaşındayım .kızırderili kültürünü merak ediyorum .nasıl yok oldular..soylarını devam ettiren kimse var mı?

  tanselaksit18 20 Nisan 2017 - 21:25

  Çok ivedi admine ulaşmam gerek değerli üyeler.
  Uluslararası bir organizasyon için hazırlık yapıyorum ve kızıldereli kültürü tanıtımı için çalışma yapmayı planlıyorum
  Teşekkürler

  KabileKralininKIZI34 1 Mayıs 2017 - 10:47

  Bu sitede yeniyim…KIZILDERELILERI seviyorum,gecmiste topraklarindan edilmek icin cok agir bedeller odedigine dair kitaplar,bilgiler edindim..Bilgilerimi daha derinlestirmek icin burdayim… ayrica KIZILDERE muziklerininde hastasiyim… bikmadan dinleyebilecegim bir muzik turu….

  KIZIL BULUT 24 Aralık 2017 - 11:14

  Merhaba ben Eren 18 yaşındayım. Gaziantep’de yaşıyorum ve Siber Güvenlik Okuyorum. Bu kabileye kızılderili kültürünü araştırmak ve sizlerle tanışmak için katıldım.

  cengiz Buslu 19 Temmuz 2018 - 02:41

  Evet; karşılaşmaktan çok mutlu oldum. etkili ve etkin bir ilerleme süreci kaydetmeyi umuyorve kısa zamanda ilgimizi popüler hale getirebileceğimize inanıyorum. öncelikle spirit (animasyon film) eklemeyi, ardından çeşitli kızılderili motiflerini içeren (pinterest) argümanları sunumlara eklemeyi öneriririm. …

  karatüy96 7 Ocak 2019 - 17:49

  Merhaba! Ben Mahmud Erinç Akbaş, ben doğalı tam 34 yaz geçti ve şu an 35. kışımın içindeyim 🙂 İstanbul/Çatalca/Elbasan Köyü’nde yaşıyorum. Çiftçi, fırıncı ve fabrikada işçi olarak çalışan bir iktisat mezunuyum 🙂 ve 2 haftadır da işsizim 🙂 Kızılderili Net Kabilesinin eski üyelerindenim ve şimdi tekrar Şef Yeşiltüy’ün yanında ve sizlerle beraber olmaktan dolayı çok mutluyum. Yüzyüze görüşebilmek ve daha kalıcı dostluklar kurabilmek ümidiyle herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım! Ughhh!

Yorum Yapmak İster misiniz?